Jak pracovat z domu, aneb práce pro mámy na plný úvazek

Jsem máma. Máma tří dětí. Od narození mého třetího dítěte, syna Tomáška, řeším jeden zásadní problém. Co bude dál…

Co bude dál, až vyroste.

Co bude dál, až už nebudu moct se o něj starat.

Co bude dál, s mým životem.

Budu moct vlastně ještě žít svůj život? Jít někam do práce, jít se bavit? Do kina, divadla?

Postupně jak syn roste a mění se jeho potřeby, jsem se snažila někam začlenit. Zkoušela jsem mu dělat asistentku ve školce, možná by to bylo jiné, kdyby do toho nezasáhl Covid, ale více jsme tam nebyli, než byli. Jeho onemocnění sebou nese nejen různé kontroly u lékařů a že jich není málo, ale i stále se opakující nemocnost. Po této tříleté zkoušce jsem měla jasno, z každé práce bych dříve nebo později dostala výpověď. Moje slova se za chvíli ostatně potvrdila. Moje kamarádky, které nemají nemocné dítě, ale jejich děti onemocní bežnou respirační chorobou dostávají výpovědi z práce.

Byla jste dlouho doma. Takové pracovníky nepotřebujeme. Musíte si sehnat hlídání. To nás nezajímá, že máte nemocnou dceru.Nejčastější věty, které slyšely. A co teprve já. Je Leden a můj syn byl ve škole všeho všudy jeden měsíc.

Věděla jsem kudy cesta nepovede. Ale je nějaká jiná cesta?

O práci z domova jsem slyšela jen jediné – je to podvod. Píšou různé inzeráty, plnění obálek, prodej parfémů, ale na začátku chtějí horentní sumu, za kterou pošlou pouze návod jak okrást někoho dalšího. A já se tak moc chtěla seberealizovat. Pamatuji si ten den naprosto přesně. Bylo 13.září 2021 já dala syna do školy a čekala na rychlík, mířila jsem na nákup, měla jsem přesně dvě hodiny času, než pro něj zase pojedu. Už týden jsem na internetu hledala různé inzeráty Práce z domova, většinou mi odepsali pošli 999 korun a my ti pošleme obálky nebo text. Už jsem to docela chtěla i vzdát, když se objevil inzerát, ohledně vyřizování objednávek, vypadal velmi dobře a tak jsme hned odepsala. Odpověď přišla záhy. Zaujala mě na tolik, že jsem se hned registrovala. Nebylo třeba žádných 999 korun, a virtuální kancelář jsem měla hned.

Když se člověk zamiluje poznáte hned, pořád na něj myslíte. Že bych se ale mohla zamilovat do práce??? Podle mě určitě. Registrační balíček jsem netrpělivě vyhlížela tři dny a když konečně přišel a já si pročetla marketingový plán, tak jsem přesně věděla , že jsem našla to pravé.

Jen škoda, že jsem to nenašla dřív.