Připravujeme

Prázdná náruč

Autentický příběh o těhotenství, porodu a období těsně po něm. Hlavní hrdinka Andrea prožívá své druhé těhotenství, i když se zpočátku zdálo bezproblémové, ke konci už to tak nevypadá a lékaři musejí ze zdravotních důvodů přistoupit k předčasnému porodu, který s sebou samozřejmě nese různé komplikace.  I přes slibný začátek musí být miminko nakonec převezeno do krajské nemocnice a mladá maminka zůstává chvíli po porodu úplně sama s prázdnou náručí. Všechny žádosti i prosby, aby byla za synem převezena, jsou, z nepochopitelných důvodu, zamítnuty, což samozřejmě situaci značně zkomplikuje. Předčasný porod s sebou vždy nese rizika v podobě odloučení, nesprávného vývoje, nízkou porodní váhu. Se všemi těmito následky se hlavní hrdinka setkává a taky se s nimi i přes nepřízeň osudu snaží co nejlépe vyrovnat. Riziko odloučení je v tomto příběhu bohužel až moc velké. S tím samozřejmě souvisejí i důsledky…

Zda se nakonec podaří mladé mamince za synem dostat, a co všechno bude muset ještě absolvovat, aby mohli být konečně spolu, se dozvíte v nově připravované knize Prázdná náruč.

V knize je velmi dobře popsána stále ještě špatná situace v českých nemocnicích, kdy dítě, místo, aby bylo podporováno v kontaktu s matkou, tzv. bodingu, je z neznámých důvodů od matky odloučeno. Matce dokonce ani není umožněn převoz za dítětem. Doufám, že kniha upozorní na tuto situaci, a že se přístup zdravotníků v českých porodnicích změní.

 Je noc. Světlo, které jemně problikává do pokoje, je toho důkazem. Ručička na hodinách se velmi pomalu přibližuje dvanácté hodině. Je to nejdelší a nejhorší noc v mém životě. Hlasy, které ke mě doléhaly, slyším ještě dnes…. Je to zlý sen, ze kterého se ne a ne probudit. Ne, není to sen, bouchnutí dveří je až příliš reálné. „Jdu Vám píchnout injekci na uklidnění,“ sdělila mi sestra, jakoby právě ta injekce měla být spásná a měla by mi přinést zapomnění. Zapomenout, ale nejde, bolest přichází od shora dolů a zase zpátky. Žalem mi asi pukne srdce….

Předpokládané vydání: rok 2013

 

Povídám, povídám…

V životě nastanou situace, které nejde předvídat, ani se na ně nemůžete připravit, jediné co můžete udělat, je se s nimi zkusit poprat. Ne vždy to je, ale jednoduché. V mé nové knize se Vám snažím přiblížit deset různých situací a řešení, jak si s nimi lidé poradili.

 

Předpokládaný rok vydání: 2013

1 komentář u „Připravujeme

  1. scatty.t

    Tak to bude horor pro těhotné ženy… 🙂 … a ženy s trochu staršími dětmi si oddychnou, co všechno se jim nestalo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *